دروین سازه

دروین سازه

ارائه دهنده خدمات ساخت درب و پنجره یو پی وی سی

آشنایی بیشتر
تولید

درب و پنجره UPVC

تولید یا مونتاژ در و پنجره یو پی وی سی مهمترین و تاثیرگذارترین عامل در رضایت مندی مشتری از محصول نهایی می باشد. در اینجا قصد داریم به عوامل تاثیر گذار در روند تولید در و پنجره اشاره کنیم.
• محیط کارخانه
• انبارش پروفیل
• ماشین آلات مونتاژ
• مونتاژ کاران بخش تولید


محیط کارخانه:
در مرحله اول فضای داخلی کارخانه باید دارای استانداردهای لازم برای تولید در و پنجره یو پی وی سی باشد. محیط کوچک و زیر پله ای و سالن های تاریک به هیچ عنوان حل مناسبی برای تولید می باشد. در ساخت و تولید در و پنجره های با کیفیت محیط بزرگ و روشن کارخانه نقش مهمی ایفا می کند. فضای کارخانه باید به گونه ای باشد که ماشین آلات مونتاژ به طور مناسب قرارگیرد و تداخل به کار یک دیگر نداشته باشد.
مورد دیگر گه در تولید در و پنجره های استاندارد نقش اساسی دارد، میزهای کار و مونتاژ در و پنجره می باشد. این میزها باید دارای روکش های مناسب باشند تا در زمان مونتاژ در پروفیل های در و پنجره خط و خش ایجاد نشود و پنجره ای تمیز و بدون مشکل تحویل مشتری گردد.
یکی دیگر از موارد مهم در محیط تولید کف سازی سالن تولید می باشد. بهترین حالت برای کف تولید سنگ کاری و یا موزائیک کاری می باشد. کف های سیمانی و یا شنی موجب ایجاد گرد و غبار در محیط تولید شده و موجب اخلال در امر تولید و مونتاژ می گردد.
یکی از موارد بسیار مهم در محیط تولید در و پنجره مسئله گرمایش محیط می باشد. بخاری های نفتی و گازوئیلی و یا یزی در محل تولید بسیار نامناسب می باشد چرا که با ایجاد دود و گرمای نامطلوب برای در وپنجره موجب تغیر رنگ و تغیر شکل در و پنجره می گردد. و همچنین دمای محیط تولید می بایست 15 درجه سانتیگراد باشد و پروفیل ها قبل از تولید حداقل 24 ساعت در این محیط قرار گیرند.

انبارش پروفیل:
انبارش پروفیل نیز یکی از مهمترین مسائل قبل از تولید می باشد. انبار پروفیل می بایستی حتما مسقف باشد به طوری که در هیچ ساعتی از شبانه روز در معرض تابش نور خورشید نباشدو همچنین از آلودگی های محیطی در امان باشد و در معرض بارش باران قرار نگیرد.
چیدمان پروفیل ها باید در سطحی کاملا صاف و تراز انجام گیرد تا از تاب برداشتن پروفیل جلوگیری نماید.
همچنین چیدمان باید به گونه ای انجام پذیرد که در زمان ورود بار جدید به انبار ابتدا پروفیل های قدیمی تر استفاده گردد و سپس پروفیل های جدید.

ماشین آلات تولید:
به طور کلی در بازار ایران دو نوع ماشین آلات استفاده می گردد ماشین آلات تک سر که مخصوص کارگاه های کوچک و اصطلاحا زیر پله ای می باشد و جهت تولید تعداد پایین در و پنجره مناسب می باشد و دقت پایین دارد. دیگر ماشین آلاتی که در تولید در و پنجره استفاده می گردد ماشین آلات دوسر می باشند. که جهت تولید کارخانه ای در و پنجره با کیفیت و تعداد بالا مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه برش دوسر به طور همزمان از دوسمت پروفیل را با زاویه 45 درجه برش می دهد به همین دلیل برش همرمانی خطایی در زاویه فارسی ایجاد نمی شود. دستگاه بعدی که در کارخانه تولید در و پنجره حتما می بایستی وجود داشته باشد دستگاه یراق می باشد. به کمک این دستگاه محل دقیق یراق آلات و قرارگیری دستگیره بر روی پروفیل باز می گردد و دیگر پس از مونتاژ مشکل کج بودن دستگیره و قرار نگرفتن یراق در محل دقیق خود را نخواهد داشت.
دیگر ماشینی که می بایست در محل تولید موجود باشد دستگاه آب باران می باشد. به کمک این دستگاه محل دقیق تخلیه آب بر روی پنجره ایجاد می شود. در برخی از کارگاه های کوچک به دلیل کمبود جا این دستگاه را حذف کرده و محل آب باران را به صورت دستی و با فرز انگشتی ایجاد می کنند که کاملا اشتباه است. چرا که اگر محل آب باران دقیق و درست ایجد نشود پس از مدتی شاهد زوزه کشیدن پنجره از همان محل و انتقال آب به کانال های دیگر پنجره خواهد بود که موجب ایجاد بوی نا مطلوب می شود.
دستگاه مولیون زن دیگر ماشینی است که دقت آن بسیار مهم است. مولیون پروفیل تقسیم کننده در و پنجره می باشد. محل اتصال این پروفیل به صورت عمودی به پروفیل دیگر باید به کمک این ماشین تیغ زده شود که اگر دقت این ماشین پایین باشد شاهد درز و ناهماهنگی در این محل خواهیم بود.
دستگاه پانچ گالوانیزه جز دستگاه هایی است که به ندرت در کارخانه های تولید در و پنجره مشاهده می گردد. به کمک این دستگاه محل قرار گیری دستگیره در پنجره بر روی گالوانیزه پانچ می شود و دیگر نیازی به دو تکه انداختن گالوانیزه و پایین آوردن مقاومت پنجره نیستیم.

دستگاه جوش دو سر:
دستگاه جو تک سر نیز در کارگاه های کوچک مشاهده می گردد که کیفیت جوش پایین و دقت پایین دارند. ولی دستگاه جوش دوسر به دلیل فشار دو طرفه و جوش همزمان دوسمت پنجره دقت و کیفیت جوش بالایی خواهد داشت.

دستگاه تمیزکن:
تمیزکاری محل جوش پنجره به دو شکل دستی و به کمک دستگاه می تواند انجام پذیرد. این دستگاه به دلیل اشغال فضای داخلی تولید در بسیاری از کارگاه ها از آن صرف نظر می گردد و به صورت دستی محل جوش ها را تمیز می کنند که محل یراق خور و محل هایی که دست به سختی در آنجا کار می کند به سختی تمیز شده و یا در بسیاری از موارد تمیز نمی گردد. اما دستگاه تمیز کن به کمک تیغه هایی که در آن تعبیه گردیده است تمامی قسمتهای محل جوش خورده را تمیز می نماید تا یک جلوه ی زیبا از پنجره به ما بدهد و همچنین محل قرار گرفتن یراق نیز میز بدون مزاحم برای عملکرد آن باشد.
دستگاه زهوار بری که در کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد باید دقت بسیار بالایی داشته باشد چرا که زهوار پنجره ظاهری ترین بخش پنجره می باشد و در صورت دقت برش زاویه پایین و بی کیفیت ظاهر پنجره خراب شده و جلوه ی بدی از خود نشان می دهد.

مونتاژکاران بخش تولید:
برخی از بخش های تولید و مونتاژ در و پنجره به وسیله نیروی انسانی انجام می گیرد از جمله بستن پیچ ها و بستن یراق پنجره برای خود استانداردهایی دارد، محل قرارگیری پیچ ها فاصله آن ها از هم، نحوه بسته شدن یراق آلات . افرادی که این امور ر انجام می دهند می بایست آموزش دیده باشند و به استانداردهای تولید و مونتاژ تسلط داشته باشند. از این رو نیروی متخصص و حرفه ای در تولید در و پنجره سیار امر مهمی می باشد.

ایمیل :

doorwin.saze@gmail.com

آدرس :

تهران- آیت الله سعیدی شهرک صنعتی چهاردانگه خیابان 20 خیابان شمس خیابان نفیس پلاک 5

;