دروین سازه

دروین سازه

ارائه دهنده خدمات ساخت درب و پنجره یو پی وی سی

آشنایی بیشتر
محاسبه قیمت

نحوه محاسبه قیمت در و پنجره UPVC

برای محاسبه ی قیمت تمام شده یک پنجره عوامل زیر موثر است
• نقشه پنحره
• پروفیل UPVC
• گالوانیزه
• گسکت
• تولید ( سربار و دستمزد )
• یراق آلات
• شیشه
• نصب
1-نقشه پنجره: نوع نقشه پنجره تاثیر به سزایی در قیمت تمام شده پنجره دارد انتخاب پنجره ها با تعداد بازشوی زیاد و یا داشتن کتیبه در پنجره ها باعث افزایش قیمت پنجره upvc میگردد. انتخاب طرح های ساده تر و تعداد بازشو کمتر باعث ارزان تر شدن قیمت تمام شده پنجره میگردد. قیمت خرید پروفیل فریم، لنگه، میانی و زهوار در پروفیل upvc کاملا متفاوت است .لازم به توضیح است که در یک پنجره به پروفیل دور پنجره قاب یا فریم، به پروفیل تقسیم کننده پنجره پروفیل میانی یا مولیون و به پروفیل بازشو پنجره پروفیل لنگه یا سش و به پروفیلی که شیشه را نگه می دارد زهوار می گویند.
پروفیل میانی و لنگه پروفیل های گرانتری از قاب (فریم) هستند و با توجه به اینکه در جایی که پروفیل میانی استفاده می گردد در دوطرف آن مجبور به استفاده از زهوار می باشیم موجب می شود قیمت تمام شده پنجره زیاد شود.
2-پروفیل upvc: انتخاب نوع پروفیل upvc تاثیری حدود 7 تا 10 درصد در قیمت تمام شده پنجره دارد به طوری که در شرایط کاملا مساوی از لحاظ نوع یراق، شیشه، گالوانیزه و گسکت ، قیمت گرانترین پروفیل و ارزان ترین پروفیل چیزی حدود 7 تا 10 درصد کل فاکتور می باشد بنابراین بهتر است از پروفیل های مرغوب استفاده گردد.
3-گالوانیزه: درون پروفیل upvc باید از گالوانیزه استفاده گردد گالوانیزه به صورت کیلویی خریداری می شود و انتخاب ضخامت و ابعاد گالوانیزه تاثیر زیادی در قیمت تمام شده پنجره دارد متاسفانه در بسیاری از کارگاه ها به علت استفاده از گالوانیزه با ضخامت کم و ابعاد کوچک تر و یا عدم استفاده از گالوانیزه در پروفیل قیمت تمام شده پنجره پایین تر می شود. که عمر پنجره و مقاومت آن بسیار پایین بوده و همیشه مشکل ریگلاژ، عبور گرد و خاک و رطوبت وجود دارد.
4-گسکت: گسکت های epdm به مراتب گرانتر از گسکت های pvc و tpv بوده و البته عمر بسیار زیادی نیز دارند. طبیعی است استفاده از گسکت های epdm باعث گرانتر شدن قیمت تمام شده پنجره بوده ولی درمقابل کیفیت پنجره بالا خواهد بود.
5-تولید: کیفیت تولید پنجره تاثیر به سزایی در قیمت تمام شده پنجره دارد. تعداد پیچ های بکار برده شده ،استفاده از گالوانیزه یکپارچه، استفاد از بست میانی با کیفیت بالا، دقت بالا در تولید (که در بخش تولید به اختصار توضیح داده شد) باعث بالا رفتن کیفیت پنجره upvc و تاثیر در قیمت تمام شده پنجره دارد.
ر6-یراق آلات: استفاده از برند یراق تاثیر زیادی در قیمت تمام شده پنجره دارد به طوری که یراق آلات آلمانی دوبرابر گرانتر از یراق آلات ترکیه می باشد. همچنین انتخاب نوع بازشو نیز تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده پنجره دارد. یراق های تک حالته ارزانتر از یراق آلات دوحالت بوده و قیمت تمام شده آن نیز پایین تر می باشد.
7-شیشه: قیمت شیشه کارخانه و شیشه دست ساز چیزی نزدیک به 20 درصد بوده و انتخاب نوع شیشه 4-4 ساده، یا سوپر سیلور یا 6-4 تاثیر زیادی در قیمت تمام شده ندارد ولی انتخاب نوع شیشه مناسب تاثیر زیادی در کیفیت پنجره نصب شده دارد.
8-نصب: نصب پنجره بعد از انتخاب نوع پروفیل و ساخت در و پنجره مهمترین عامل و تعیین کننده در قیمت تمام شده پنجره دارد. درزگیری پنجره از دو طرف با چسب سیلیکونی مناسب و استفاده از فوم پولی یورتان می تواند هزینه نصب را بالا ببرد.ایمیل :

doorwin.saze@gmail.com

آدرس :

تهران- آیت الله سعیدی شهرک صنعتی چهاردانگه خیابان 20 خیابان شمس خیابان نفیس پلاک 5

;