دروین سازه

دروین سازه

ارائه دهنده خدمات ساخت درب و پنجره یو پی وی سی

آشنایی بیشتر
معرفی

نوار آببندی

نوار آببندی (گسکت)
برای جلوگیری از نفوذ گرد و خاک و صدا و آب از لابه لای پروفیل ها از نوارهای آببندی (گسکت) استفاده می شود.این گسکت ها باید دارای قابلیت هایی از جمله مقاومت در برابر سرما و گرما باشند و همچنین باید دارای قابلیت انعطاف پذیری خوب بوده تا در هرباربستن پنجره که موجب فشرده شدن نوارآببندی نشود و بعد از باز کردن به حالت اولیه خود برگردد در بسیاری از ساختمان ها که هوا بادی است بعضی از پنجره ها شروع به سوت کشیدن می کنند که این وضغیت به خاطر عدم استفاده از گسکت مناسب بوده و گسکت به هنگام بازوبسته شدن به حالت اولیه خود برنگشته ودر آن محل به خاطر فشارهوا شاهد سوت کشیدن پنجره خواهیم بود.
انواع نوار درزبندی برای پنجره دو جداره:
از لاستیک های متفاوتی در ساخت انواع نوار درزبندی برای پنجره دوجداره استفاده می شود از جمله tpe، epdm، سیلیکونی و PVC
بهترین نوع گسکت یا همان نوار درزبندی برای پنجره دوجداره از لحاظ طول عمر بالا تحمل انواع تنش ها از جمله تغییرات آب و هوایی ، فشار و برگشت پذیری به حالت اولیه نوع epdm می باشد. این نوع نوار فقط به رنگ مشکی یافت می شود و تنوع رنگی ندارد. در پنجره های تولیدی ویستابست از نوارهای epdm استفاده میگردد.

نوار درزبندی tpe در رنگ های متنوع یافت می شوند، این نوارهای درزبندی برای پنجره دوجداره دارای امکان تولید به صورت دو جزئی میباشد به همین دلیل به عنوان گسکتهای سرخود در پنجره های دوجداره استفاده می شوند. این گسکت ها به نام سیستم های tpr استفاده می شوند که از جنس pvc می باشد. که کیفیت پایینی دارند واز لحاظ تولید بسیار آسان و راحت است.نوارهای درزبندی سیلیکونی جز قدیمی ترین گسکت ها محسوب می شوند و تنوع رنگی دارد و در سیستم های پنجره و کرتن وال بکار برده می شوند از ایرادهای این نوارهای درزبندی عمر کوتاه آن می باشد.
گسکت های pvc جز لاستیک های غیرمجاز محسوب می شوند که بدترین نوع نوار درزبندی می باشند و دارای عمر بسیار کوتاه هستند و بسته به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی که در آن قرار دارند در طی مدتی کوتاه دچار ترک خوردگی می شود زیرا تحمل فشار و تنش و تغییرات حرارتی را ندارند. این گسکت ها دارای تنوع رنگی می باشند.ایمیل :

doorwin.saze@gmail.com

آدرس :

تهران- آیت الله سعیدی شهرک صنعتی چهاردانگه خیابان 20 خیابان شمس خیابان نفیس پلاک 5

;